גרפיטי בועט

רוב התיירים שמגיעים לברצלונה מכירים את ברצלונה של מעלה: גאודי, קמפ-נואו, מון ז'ואיק, פארק גואל ועוד. מתחת לפני השטח, מתקיימת לה ברצלונה של מטה; ברצלונה של גרפיטי וציורי קיר בועטים, המבטאים את כעסם, אהבתם, שמחתם, הגיגיהם ועצבותם, של אמני הרחוב המקומיים. בישראל ניתן לראות סיורי גרפיטי שעושים למשל בשכונת פלורנטין, המלאה בסיסמאות, ציורי קיר ואמנות לא קונבנציונאלית, המקשטים את קירותיה וסמטאותיה.

ברצלונה – עיר של אמנות אוניברסאלית

בברצלונה ישנו ריכוז גבוה של אמנים, המגיעים אליה מכל אירופה, כולל מישראל. הדרך שלהם להציג את ברצלונה כפי שהיא נשקפת מבעד לעיניהם היא באמצעות גרפיטי ואמנות רחוב אחרת. הסיור שלנו בעקבות ברצלונה יתמקד בשני רובעים מרכזיים: רובע בוורן, המזכיר במהותו את פלורנטין והרובע הגותי. במהלך הסיור נתחקה אחרי הגרפיטי, נראה מה רוצים אמני ברצלונה להגיד לנו, איזה מסר הם רוצים להעביר לנו באמצעות הגרפיטי ומה מציק להם.

להבין את הגרפיטי – הדרכה צמודה

אחד הפרמטרים שיהפכו לכם את המסע בעקבות ברצלונה של מטה למעניין במיוחד הוא בזכות המדריכים שלנו. המדריכים שלנו חיים ונושמים את ההוויה הברצלונאית 24/7, הם יסבירו לכם על התפתחות הגרפיטי, יראו לכם דוגמאות רלוונטיות לבעיות שמציקות לתושבים המקומיים, וכן, תתפלאו לשמוע שיוקר המחייה לא מציק רק לישראלים, וכל זה באמצעות ציורי הרחוב, המדברים בשפה מיוחדת, ציורית ובועטת.

3 סיבות שיהפכו לכם את המסע בעקבות הגרפיטי למרתק במיוחד:

  • ניואנס מקומי – המדריכים שלנו יקריאו, יתרגמו ויסבירו לכם הכל על הגרפיטי בברצלונה.
  • הכרת התרבות המקומית – הגרפיטי מבטא חלק מהותי מהתרבות של ברצלונה.
  • יציאה משגרה – המסע בעקבות הגרפיטי יחשוף לכם פן נוסף של העיר שלא כדאי לפספס.

קבלו מאיתנו שני טיפים שלא תקבלו באף מקום אחר:

לבעלי לב חזק במיוחד!

ברצלונה של מטה מאופיינת בלא מעט ברים מיוחדים וחתרניים, אחד הבולטים שבהם הוא  NEVERMAIND – בר-פאב מדליק בברצלונה, Escudellers Blanc n3 Barcelona.

סקייטבורד אקסטרים

לכל חובבי הסקטבורד – במוזיאון לאמנות מודרנית, בשכונת ראבל, תוכלו לראות פעלולי סקייטבורד מגניבים וגם להחליק בעצמכם!

הצטרפו אלינו לסיור בעקבות ברצלונה של מטה!

כמה, למה ואיך

עלות הסיור: הסיור עולה 25 אירו למטייל,
ימי הטיול נקבעים בתיאום מראש.
נקודת איסוף: האיסוף מתבצע בשעה 16:00
מכיכר קטאלוניה, ליד "הארד רוק קפה".